Program se temelji na komunikacijskom modelu koji u svojoj osnovi polazi od ideje da svatko od nas različito percipira svijet oko sebe, a informacije koje primamo iz svoje okoline podložne su utjecaju filtra koji generaliziraju, iskrivljavaju ili brišu te informacije.
U vremenu promjena pobjeđuju oni koji imaju sposobnost učiti brže od konkurencije. Dobri vođe se ne rađaju, oni se stvaraju u procesu samoučenja, edukacije, treninga i stjecanja iskustava koji nikad ne završava.
Najuspješniji i najcjenjeniji ljudi svih vremena i podneblja imaju jednu zajedničku osobinu: govore jasno i zrače samopouzdanjem, ali ne i arogancijom. Znaju izraziti svoje ideje i mišljenje privlačeći pažnju slušatelja, dobro ih se razumije i često djeluje u skladu s njihovim željama. Za one koji, čini se, komuniciraju jednakom lakoćom kao što dišu, kažemo da imaju karizmu.
Ovaj program je workshop tipa i upoznaje polaznike s principima timskog rada – od postavljanja timskih ciljeva, postizanja timske učinkovitosti do osvješćivanja važnosti različitih uloga u timu.
Ciljani korporativni team building programi na otvorenom. Zbližavanje sudionika, timsko rješavanje problema, rješavanje konflikata, pojašnjavanje timskih uloga. Zabava.
Program obučava voditelje odjela ili supervizore koji su stručnjaci u svom području ukazujući na važne točke trening procesa i principe učenja, pružajući potpuni transfer znanja s trenera na treniranog.
Prema definiciji stres je određeni pritisak ili napetost, a uzrokovan je našom reakcijom na određene događaje u našem životu, a ne na događaje same po sebi. To znači da svaka osoba može drugačije reagirati na isti događaj. Nije svaki stres negativan. Ponekad trebamo onaj pozitivan stres koji nam daje visoku energiju i tjera nas naprijed.
Trening se odnosi na konflikte nastale unutar organizacije, među odjelima ili zaposlenicima koji zbog prirode svog posla imaju naizgled sukobljene interese.
Program polazi od značenja koncepta vremena i kako trošimo vrijeme.
Jeste li ikada bili na sastanku i zapitali se "što ja tu zapravo radim"? Mnoga istraživanja u organizacijama ukazuju na visok postotak vremena provedenom na sastancima. Je li zaista potrebno toliko "sastančiti"? Možemo li stvari riješiti i bez sastanka? Mogu li sastanci trajati kraće i biti učinkovitiji?